mozolne oswajanie angielskiej rzeczywistości czyli zbiór fidrygałek wszelakich oraz lekko filozoficznych przemyśleń i obserwacji z podróży, gdy czas się dłuży i człek się nuży
Blog > Komentarze do wpisu

po dobrze wykonanej robocie

Zostałam zaszczycona wyróżnieniem przez aż trzy* blogerki, co jest niezmiernie miłe i muszę uważać, żeby nie wpaść w pychę i samozachwyt :)

Żona Oburzona, Oliwka z Toskanii i Bezcielesna dały mi jednak niezły orzech do zgryzienia, nie tyle jeśli chodzi o odpowiedzi czy też o liczbę pytań, które będę musiała zadać (wiele już padło wcześniej) ale przede wszystkim o liczbę osób do wytypowania w fazie końcowej, znając niechęć wielu do tego typu zadań.

Przy poprzedniej zabawie żadna z czterech wytypowanych osób nie podniosła rękawicy, więc nie wiem, jakiej siły perswazji mam użyć, żeby przekonać kolejne 11 osób ...

Czytaj dalej ...

sobota, 17 listopada 2012, fidrygauka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/11/17 19:33:04
Już raz pisałam odpowiedzi i typowałam, ale zrobię niedługo jeszcze raz :)
-
ren-ya
2012/11/17 19:56:14
Dzięki:) Ja się nie migam, choć łatwo nie będzie... Z odpowiedziami sobie poradzę, ale prawdziwe wyzwanie, to wymyślić pytanie;) A tu trzeba będzie aż JEDENAŚCIE!!!??? Bez przespania (paru nocy!) z tematem się nie obejdzie...
-
fidrygauka
2012/11/17 21:05:40
@ Bezcielesna, może tylko podepnij pytania? No chyba, że chcesz jeszcze raz typować :))

@ Ren-ya, to dobrze, że się nie migasz. To bardzo dobrze :)
Ja też się musiałam przespać.
-
2012/11/18 00:25:02
Bardzo mi miło być nominowaną za dobrą robotę, to zawsze budujące. Obiecuję, że odpowiem na Twoje pytania Fidrygaułko wnajbliższym czasie. Pozdrawiam Cię ciepło
Ewa
-
2012/11/18 00:25:37
tak mnie boli ząb, że nie mam cierpliwości do tego. Może jak zaleczę. Ale dzięki za zaproszenie
-
2012/11/18 00:26:23
Matko, jaki błąd popełniłam byłam w poprzednim komentarzu, chyba późno jest i zwoje mi się prostują! Przepraszam Fidrygauko!
-
fidrygauka
2012/11/18 00:57:08
@ Kasiu, ból zęba odbiera chęć nie tylko do zabaw, ale do czegokolwiek innego.
Mam jednak nadzieję, że szybko Ci przejdzie.

@ Ewo, musiałam się mocno wpatrywać, żeby jakiś błąd zobaczyć :)))
Cieszę się, że się przyłączysz.
-
2012/11/18 11:51:57
Fidrygauko, tak jak mówiłam - chętnie odpowiadam w komentarzu:
1.Romantyzm czy Pozytywizm? Zdecydowanie pozytywizm, również w życiu, choć romantyzm ma swoje uroki
2. Eklektyzm czy Minimalizm? Eklektyzm. Robię różne rzeczy, ciuchowo mieszam style, nie potrafię wybierać tylko jednej drogi. Mam wrażenie, że coś mnie omija, więc chcę dużo i jeszcze więcej.
3. Sport uprawiany czy oglądany? Uprawiany. Ogladać nie lubię, bo mnie albo strasuje, albo nudzi. Jestem posiadaczką różowych rękawic bokserskich tak w ogóle ;))
4. Kino czy teatr? Jedno i drugie. Nie potrafiłabym się zdecydować, ale gdyby od tego zależało moje życie to teatr.
5. Piosenki czy utwory instrumentalne? Piosenki. A zresztą - nie ma znaczenia - jestem głucha jak pień.
6. Blogosfera: anonimowo w internecie czy spotkania z innymi blogerami również w realu? Plan był anonimowy, ale nie wyszło :) Zresztą sama wiesz, bo na fejsbukowej stronie Twojego bloga chętnie się ujawniam :)
7. Gdybyś musiała wybrać jedyną potrawę/rodzaj jedzenia, którą byś miała jeść codziennie do końca życia, co by to było? Jedna potrawa - nie ma mowy, ale rodzaj jedzenia - warzywa. Choć życie bez indyka też byłoby bez sensu
8. Jak byś mogła cofnąć jedno zdarzenie/decyzję z przeszłości, to co by to było? Długo myślałam nad odpowiedzią. Ale mam głębokie poczucie, że musiałabym zmienić decyzje albo wszystkie, albo żadnej. Każdy mój popełniony błąd miał w moim życiu ważne konsekwencje, bez których nie byłabym dziś taka jaka jestem.
9. Najbardziej zaskakujące miejsce/zdarzenie/przeżycie. Byłam uczestnikiem wypadku samochodowego, kiedy stałam na poboczu. Uderzyły we mnie samochody, w związku z czym miałam peknięty mostek i skasowane auto. W życiu bym nie przypuszczała, że można być ofiarą kraksy na niemal pustej drodze, stojąc w zatoczce.
10. Gdybyś mogła spędzić dzień ze znaną osobą (żywą lub zmarłą), to kto by to był i o czym byście rozmawiali? Chciałabym porozmawiać z Freudem. Nie znosiłam psychoanalizy. Może pomógłby mi zrozumieć, o co mu chodziło ;)
11. Czy masz wrażenie, że jakaś piosenka, film czy książka jest napisana o Tobie? Jaka/Jaki? Mężczyzna, którego kochałam powiedział, że "Madame" Antoniego Libery jest o mnie.

Dałaś mi do myślenia, wiesz? :)) Dziękuję
-
Gość: oliwka, *.adsl.inetia.pl
2012/11/18 14:09:56
O, znów Ci się należy wyróżnienie za dobrze wykonaną robotę. 3x11 to naprawdę jest coś! I wszystko już o Tobie wiemy, nawet to, że znasz szwedzki :))
Pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy, lubię tu zaglądać!
-
fidrygauka
2012/11/18 14:57:31
@ Berberysie, bardzo dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam z ogromną ciekawością!!!
Eklektyzmem i Freudem mnie zaskoczyłaś, a na Antoniego Liberę spróbuję zapolować (choć na obczyźnie nie będzie łatwo), aby ... poznać Cię lepiej :))

Ja właśnie dlatego lubię takie zabawy - nie-zabawy (choć mam nadzieję, że nie będą pojawiać się za często, bo nic nie będę robić, tylko odpowiadać na pytania o sobie :))), bo ... wbrew pozorom pozwalają sobie cośtam przemyśleć. Nie robię z tego od razu głębokiej psychoanalizy :))), ale lubię się zadumać.
Pytanie o spotkaniu ze sławną osobą wymyśliłam, a sama nie mam na nie odpowiedzi. Wciąż myślę :)
Cieszę się, że fajnie się bawiłaś.
Mwah!
xxx

@ Oliwko, dziękuję :) Jak już o mnie napisała kiedyś Inwentaryzacja Krotochwil, podchodzę czasami zbyt ambitnie do powierzonych mi zadań. Ale cóż, taka jestem :))
Zabawa była bardzo fajna i jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.
Co do szwedzkiego, to ... znałam go kiedyś na tyle dobrze, żeby chodzić na wykłady w tym języku. Teraz to już historia i właściwie pałętają mi się po głowie pojedyncze zwroty i sława. Szkoda :(
Miło mi, ze zaglądasz do mnie. Ja też odwiedzam Twój blog (choć komentuję nie za często), bo Włochy to miejsce, w którym też mogłabym mieszkać. Podglądam więc Twoje spełniające się marzenie i powtarzam sobie, że jednak marzenia się spełniają.
Tylko trzeba je mieć i temu spełnianiu trochę pomagać :))
Pozdrawiam.
-
viki_on_line
2012/11/18 19:12:51
I ja również dałam Ci nominację do Liebster Blog, alę pisałam tamtą notkę w przerwach pomiędzy robieniem tortu na urodziny i bieganiem za moim małym smykiem, więc zabrakło mi czasu na pytania i informowanie.
Mimo to chcę, żebyś wiedziała, że cenie "Szepty w metrze"! Pytań nie będzie :).
Pozdrawiam.
-
2012/11/18 21:16:37
Fidrygauko, to dla mnie wielka satysfakcja ta nominacja od Ciebie i chętnie bym się pobawiła (zrobiłam to w ubiegłym roku, było miło!) chociąbży po to, żeby zastanowić się nad odpowiedziami i wymyślaniem w miarę mądrych pytań, ale ponieważ pisanie nie idzie mi z predkością światła zajęłoby mi to sporo czasu z którym mam trochę krucho, ponieważ zaangażowałam się w wolontariat w związku z akcją "Szlachetna paczka" i teraz jest to dla mnie gorący okres. Ale jestem bardzo dumna z wyróżnienia od Ciebie i Viki. Pozdrawiam serdecznie!
-
2012/11/20 21:06:17
A ja z chęcią podpatrzę wszystkie odpowiedzi. Wytrwałości życzę wszystkim a Kasi dodatkowo zdrówka:)
-
fidrygauka
2012/11/23 15:16:58
@ Viki, dzięki jeszcze raz. Trudno, będzie bez pytań ;-D

@ Sukienko, jak najbardziej rozumiem - zresztą sama napisłam, że proces jest wbrew pozorom bardzo czasochłonny. A tym bardziej, że już brałaś w tym udział (widać teraz fala uderzeniowa zatacza inne kręgi :)))

@ Jazzwitaminek, Ty podglądaczu! :)))
-
misspilat
2012/11/24 08:58:44
O, fajne pytania! Teraz tylko sie zebrac do odpowiedzi :-) Dzieki za wyroznienie.

Zycze milego, suchego (choc z tym moze byc ciezko) weekendu.
-
fidrygauka
2012/11/24 12:46:03
Super, cieszę się, że się dałaś namówić :)
Z pogodą niestety raczej się nie uda ...


Spamerzy i kryptoreklamosiejcy!

Ukryte reklamy i linki do stron wspierających wasze (nie)skromne interesy, będą natychmiast usuwane, mimo mojego autentycznego podziwu dla kunsztu, z jakim próbujecie je zawoalować w pseudo-pochwalnych komciach.
Nie jestem kolekcjonerem komentarzy i wasze obłudne zachwyty nad moim blogiem mnie nie ruszają.
Fora ze dwora!


Wszystkie teksty są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie ani publikowanie bez mojej wiedzy i pisemnej zgody.

Kontakt: fidrygauka@gazeta.pl

Zdjęcia pochodzą głównie z internetu. Te mojego autorstwa kopiujcie sobie do woli :)

Po wszystko to,
czego nie ma na blogu
zapraszam na:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Daisypath Vacation tickers


Najlepsze BlogiKocham Pomysłowość !
album
Śledź mnie :)
Follow on Bloglovin


od Żony Oburzonej
od Żony Oburzonej

od AleksandryR
od Bezcielesnej
od Oliwki z Toskanii
od Viki on line
od Żony Oburzonej
liebster blog


od Kasi.Eire
od Kasi.Eire