mozolne oswajanie angielskiej rzeczywistości czyli zbiór fidrygałek wszelakich oraz lekko filozoficznych przemyśleń i obserwacji z podróży, gdy czas się dłuży i człek się nuży
Blog > Komentarze do wpisu

Piszę, więc jestem

W nawiązaniu do komentarza 'rest5' zadałam sobie pytanie:

Dlaczego piszę?


 

Odpowiedź jest prosta:


Czytaj dalej ...

wtorek, 28 czerwca 2011, fidrygauka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
kadaz
2011/06/29 08:30:48
Jest jeszcze inne takie miejsce w internecie z dużą ilością żółci :)
Czytam Szepty bo sama kiedyś miałam męża Angola i źle się skończyło. Podpatruję czy masz jakieś zbliżone obserwacje do moich. Mi ta cała Angielska przygoda zostawiła pełno ran i może jeszcze trochę szerszy zasób słownictwa angielskiego (no może poza chip on the shoulder - ale to wina tej małej zakłamanej broszurki :). Jakkolwiek w dalszym ciągu lubię bywać w Anglii i czuję się tam mniej obco niż np. w Niemczech. Taki wróg ale swój. Jak u Karguli i Pawlaków. Też mam nie jednego bloga. To nic dziwnego.
-
2011/06/29 09:27:21
No własnie, aż się dziwię, że nikt jeszcze nie napisał jakegoś wiekopomnego dzieła na temat terapeutycznych właściwości blogów ;)
Jeśli chodzi o moje opisywanie angielskiej rzeczywistości to postanowiłam sobie, że nie będę się skupiać na negatywach. Przez pierwsze 2 lata krytykowałam wszystko i wszystkich, a o Anglikach wypowiadałam się nie inaczej niż per 'głupi Angole'. Ale potem stwierdziłam, że w końcu nikt mnie tu siłą nie trzyma i jednak ten kraj dał mi szansę w miarę normalnie funkcjonować. Termin 'Wyspy Szcześliwe' ma umnie lekko ironiczny wydźwięk i wiem, że wiele jest tu absurdów, zachowań paranoicznych, zarządzeń idiotycznych, rozwiązań nielogicznych, i pewnie nie raz o nie zahaczę, ale nie chcę, by to mnie zdominowało (a mam takie tendencje).
Ty masz pewnie dużo większy emocjonalny pryzmat, przez który postrzegasz ten kraj.
Co do frytek :) to myśle, że też miałaś rację. Ten zwrot jest chyba wielopłaszczyznowy :)
-
very_bad_mother
2011/06/29 10:35:34
Ja tam świetnie rozumiem potrzebę pisania. Kilka razy zaczynałam pisać bloga ale wychodziło mi zbyt dramatycznie i to nie był ten efekt. Terapia działa, kiedy pisząc staram się nabierac dystansu. Do tego tez jest potrzebny czytelnik, bo mając świadomość obecności odbiorcy nie obnażasz się przesadnie. Ja ten błąd teraz też popełniłam, dlatego się zablokowałam (za co fidrygaukę przepraszam), ale uznałam, że wystarczy kosmetyka i więcej dyscypliny językowej i spróbuję jechać dalej.
Też mam niejednego bloga ;-)
-
kadaz
2011/06/29 10:50:11
very_bad - byłam przekonana że to przeze mnie się zawiesiłaś. tzn. mój komentarz z ramienia zatroskanej. tak było?
-
rest5
2011/06/29 11:39:18
Nie pytamy jakiego, skoro nie chcesz zdradzić... ;)))
-
very_bad_mother
2011/06/29 12:24:16
O nie kadaz, w żadnym razie nie przez Ciebie!!! Twój blog matczyny też jest bardzo zbiezny z moimi uczuciami. Szczególnie, że także mam córkę, choć już większą i jak widzisz problemy inne. Ciąża zaczyna ze mnie wydobywać wspomnienia jak to było z Młodą i twój blog też mnie w tym wspomógł wydatnie :-)))
-
kadaz
2011/06/29 12:31:06
uff! kamień z serca.


Spamerzy i kryptoreklamosiejcy!

Ukryte reklamy i linki do stron wspierających wasze (nie)skromne interesy, będą natychmiast usuwane, mimo mojego autentycznego podziwu dla kunsztu, z jakim próbujecie je zawoalować w pseudo-pochwalnych komciach.
Nie jestem kolekcjonerem komentarzy i wasze obłudne zachwyty nad moim blogiem mnie nie ruszają.
Fora ze dwora!


Wszystkie teksty są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie ani publikowanie bez mojej wiedzy i pisemnej zgody.

Kontakt: fidrygauka@gazeta.pl

Zdjęcia pochodzą głównie z internetu. Te mojego autorstwa kopiujcie sobie do woli :)

Po wszystko to,
czego nie ma na blogu
zapraszam na:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Daisypath Vacation tickers


Najlepsze BlogiKocham Pomysłowość !
album
Śledź mnie :)
Follow on Bloglovin


od Żony Oburzonej
od Żony Oburzonej

od AleksandryR
od Bezcielesnej
od Oliwki z Toskanii
od Viki on line
od Żony Oburzonej
liebster blog


od Kasi.Eire
od Kasi.Eire